دانلود فیلم هندی zero 2018

zero 2018

خان بزرگ باليوود، كوتوله مي شود

نه فقط طرفداران شاهرخ خان، که تمام مردم هند منتظر اکران عمومي «صفر/ زيرو» هستند. اين درام خانوادگي و ماجراجويانه، کاملا متفاوت از فيلم هاي قبلي اين خان بزرگ باليوود است. شاهرخ خان در تازه ترين فيلم سينمايي خود در نقش يک کوتوله ظاهر شده است. به همين دليل، منتقدان سينمايي جرات او براي بازي در چنين نقشي را ستوده اند. درام خانوادگي تازه شاهرخ خان براي نمايش عمومي در تاريخ ۲۱ دسامبر سال جاري ميلادي آماده مي شود. شرکت فيلمسازي بازيگر به نام رد چيليز اينترتينمنت اين فيلم را با همکاري شرکت قديمي و معتبر فيلمسازي ياش راج فيلمز ساخته است.

زیرو ۲۰۱۸


    شاهرخ در داستان فيلم در قالب کاراکتري کوتوله به نام راج بازي مي کند. او به دنبال عشق واقعي است و براي پيدا کردن آن دل به دريا زده و راهي سفري ناشناخته مي شود. در طول راه و در زماني که به يک سوپراستار سينما دل مي بندد، راج متوجه اين نکته مي شود که عشق و محبت واقعي شکل هاي متفاوتي دارد. هم بازي هاي شاهرخ خان در زيرو کاترينا کيف و آنوشکا شارما هستند. نقش سوپراستار داستان را کيف بازي مي کند. آناند ال راي کارگردان فيلم، براي صحبت با شاهرخ خان براي بازي در فيلم شک و ترديد زيادي داشت. او مي گويد: «نقش اصلي فيلم به شدت غيرمتعارف است و مطمئن نبودم که سوپراستاري مثل شاهرخ بازي در آن را قبول کند. اما فيلمنامه براي او نوشته شده بود. وقتي متوجه نوع نقشش شد، با تعجب نگاهي به من انداخت و گفت: «يک کوتوله؟!» همان جا به خودم گفتم اشتباه کرده ام و نبايد به ديدنش مي رفتم. اما در ادامه گفت: «برايم بيشتر توضيح بده. موضوع جالبي است.» من هم بدون درنگ هر چه در دلم داشتم، به او گفتم»
    منتقدان سينمايي از حالا پيش بيني يک اکران عمومي پرسروصدا را براي فيلم مي کنند و تحليلگران اقتصادي سينما اين پرسش را مطرح مي کنند که آيا تماشاگران از يک شاهرخ خان کوتوله استقبال خواهند کرد يا نه. در تاريخ باليوود، کمتر اتفاق افتاده که يک سوپراستار چنين نوع نقشي را به عهده بگيرد. رسانه هاي گروهي هند در اين رابطه از کمال حسن و فيلم «آپوراجا»ي او اسم مي برند. اين فيلم که سال ۱۹۹۰ اکران عمومي شد، اين سوپراستار اهل جنوب کشور هند را در نقش يک کوتوله داشت. اما منتقدان و تحليلگران به اين نکته مهم اشاره مي کنندکه کمال حسن در دهه هشتاد ميلادي يک سوپراستار بزرگ بود و در زمان بازي در اين فيلم، مدت ها از دوران موفقيت او گذشته بود. به گفته منتقدان سينمايي، تاريخ سينماي هند نام ستاره/ بازيگر ديگري را به ياد نمي اورد که بازي در نقش يک کوتوله را پذيرفته باشد. به همين خاطر است که اهل فن مي گويند شاهرخ خان با بازي در زيرو، ريسک بزرگي کرده است. در عين حال، اهل فن روي اين موضوع انگشت مي گذارند که سوپراستارهاي باليوود با تغيير ذائقه تماشاگران هندي، به دنبال بازي در فيلم ها و نقش هاي غيرمتعارف هستند. اين گرايش جديد کمک مي کند تا نام آن ها همچنان در صدر اخبار باشد و فيلم هايشان فروش بالايي در جدول گيشه نمايش سينماها کند. نزديکان به پروژه مي گويند در ابتدا قرار بود ديپيکا پادکون گران ترين بازيگر زن سينماي هند، يکي از دو نقش مقابل شاهرخ را بازي کند. اما او به دليل مشغله کاري نتوانست دعوت بازي در زيرو را قبول کند. اين در حالي است که خود بازيگر علاقه بسيار زيادي داشت که اين نقش را به عهده بگيرد. در نسخه فعلي، آنوشکا شارما اين نقش را بازي مي کند. شارما در داستان فيلم، دختري باهوش اما معلول است. در ابتدا قرار بود فيلم با نام «کاترينا جان من» ساخته شود. اما تهيه کنندگان احساس کردند تماشاچي با شنيدن نام فيلم، احساس مي کند کاترينا کيف کاراکتر محوري داستان است.
    سريديوي که ۲۴ فوريه گذشته درگذشت، با زيرو آخرين حضور سينمايي اش را به نمايش مي گذارد. او در کنار سلمان خان، کاجول، راني موکرجي و عاليا بهات، نقش کوتاهي در فيلم بازي مي کند. تمام اين بازيگران که به عنوان مهمان در صحنه هاي کوتاهي از زيرو حضور دارند، در نقش خودشان ظاهر مي شوند. تاران آدرش تحليلگر سينمايي سرشناس سينماي هند، اعلام کرده که فيلمنامه فيلم از سال ۲۰۱۲ آماده توليد بوده است. اما نگراني از اين که هيچ سوپراستاري بازي در آن را قبول نکند، باعث شد تا آناند راي ديرتر از زمان معمول به فکر ساخت آن بيفتد. به گفته راي:« سال ۲۰۱۲ بعد از آن که اکشن ابرقهرمانانه «کريش» هريتيک روشن را ديدم، احساس کردم سينماي هند مي تواند سراغ توليد فيلم هايي همچون زيرو برود. تماشاگران ما آمادگي آن را پيدا کرده اند که ستارگان محبوب خود را، در نقش هايي متفاوت و غيرمتعارف ببينند. اگر روشن مي تواند در آسمان پرواز کند، چرا شاهرخ نتواند کوتوله شود؟!»

زیروبازیگران : شاهرخ خانBauua Singhکاترینا کایفBabita Kumariانوشکا شارماسری دویسلمان خاندیپیکا پادوکونهآبهای دئولآلیا باتTigmanshu Dhuliaکاجولمحمد زیشان ایوبآرجون کاپوررانی موکرجیشبا چادهابریجندرا کالاکاریسما کاپورجوهی چاولاRemo D’SouzaMallika Duaگنش آچاریا

(Visited 921 times, 1 visits today)

You Might Be Interested In

ترک کردن دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

WhatsApp chat