عقاب Eagle

Desktop Wallpapers Bald Eagle eagle Birds hunt Two Fight Animals bird Eagles Hunting 2 animal

دانلود تصویر (1.45Mb 3840 x 2160) 

Wallpaper eagle Eyes Beak Head animal Glance Closeup Eagles Animals Staring

دانلود تصویر (download: 3492 x 2405 2.09Mb)

Images eagle Giraffes Funny Animals Eagles giraffe animal

دانلود تصویر (download: 6000 x 4004 14.53Mb)

Images bird eagle Beak Head Animals Closeup Birds Eagles animal

دانلود تصویر (download: 2048 x 1365 0.83Mb)

Wallpaper bird Eagles Wings Haliaeetus albicilla Animals Birds eagle animal

دانلود تصویر 

Image bird Eagles Beak animal Birds eagle Animals

دانلود تصویر 

Wallpaper bird eagle Two animal Birds Eagles 2 Animals

دانلود تصویر 

Images bird Eagles Wings Two Animals Birds eagle 2 animal

دانلود تصویر 

Pictures bird eagle Beak Head Animals Birds Eagles animal

دانلود تصویر 

Photos eagle Birds animal bird Eagles Animals

دانلود تصویر

Desktop Wallpapers Bald Eagle Hawk eagle Birds Flight Animals bird Eagles animal

دانلود تصویر

Desktop Wallpapers eagle Birds Aquila chrysaetos Snow animal bird Eagles Animals

دانلود تصویر

Pictures eagle Birds Alan M. Hunt Animals Painting Art bird Eagles animal

دانلود تصویر 

Desktop Wallpapers Birds Eagles Wings Flight animal bird eagle Animals

دانلود تصویر 

Desktop Wallpapers bird eagle Snow Branches animal Birds Eagles Animals

دانلود تصویر

Photo eagle Birds animal bird Eagles Animals

دانلود تصویر

Desktop Wallpapers eagle Birds Animals bird Eagles animal

دانلود تصویر 

Picture Birds Eagles Animals bird eagle animal

دانلود تصویر

Pictures Birds Eagles animal bird eagle Animals

دانلود تصویر

Image bird Eagles animal eagle Birds Animals

دانلود تصویر 

Photos Birds Eagles Animals bird eagle animal

دانلود تصویر 

Photo bird Eagles Animals eagle Birds animal

دانلود تصویر

 

 

 

 عقاب تاج دار

 

پرنده‌ شکاری

عقاب تاج دار، که تحت عنوان عقاب تاج دار افریقایی یا عقاب تاج خروسی نیز شناخته می‌شود، پرنده‌ شکاری بزرگی است که در اطراف ساهارا و افریقای جنوبی یافت می‌شود. عقاب تاج دار که مسلح به چنگال‌هایی بزرگ و عجیب و پاهایی بسیار قدرتمند است، از لحاظ وزن طعمه‌ای که شکار می‌کند قدرتمندترین عقاب افریقا به شمار می‌رود. این پرنده اغلب حیواناتی مانند غزالک‌ها را شکار می‌کند که تا ۳۰ کیلوگرم وزن دارند.

 عقاب دم گوه ای

پرنده‌ شکاری

عقاب دم‌گوه‌ای بزرگترین پرنده‌ شکاری استرالیا و یکی از بزرگترین جانوران شکارچی جهان است. عقاب دم‌گوه‌ای که قادر است ساعت‌ها بدون حتی یکبار بال زدن در آسمان به پرواز درآید و اوج بگیرد، دارای طول بال‌هایی به اندازه‌ی ۲ متر و ۸۴ سانتیمتر است و طول خودش تا ۱.۰۶ متر هم می‌رسد. این پرنده بال‌هایی بلند و نسبتا پهن دارد، با پاهایی کاملا پوشیده از پر و دمی بسیار شبیه به گوه (که دلیل نامگذاری آن است).

عقاب طلایی

پرنده‌ شکاری

عقاب طلایی، یکی از شناخته شده‌ترین و پرتعدادترین پرندگان شکاری در نیمکره‌ی شمالی، شکارچی عظیم‌الجثه‌ای است که گستره‌ی بال‌های آن به ۲.۳۴ متر می‌رسد. به مدت قرن‌ها، این گونه یکی از پرنده‌هایی بود که در بازی شکار با پرنده های شکاری از آن استفاده بسیاری می‌شد، و از نژاد فرعی اوراسیایی آن برای شکار و کشتن طعمه‌هایی به بزرگی گرگ‌های خاکستری استفاده می‌شده است. به خاطر قدرت‌های شکار فوق‌العاده‌اش، در بعضی از فرهنگ‌های قبیله‌ای از این پرنده با احترام بسیار زیادی یاد می‌شود.

 عقاب هارپی

پرنده‌ شکاری

عقاب هارپی، که با نام عقاب هارپی امریکایی نیز شناخته می‌شود، بزرگتترین و نیرومندترین شکارچی در امریکا و یکی از بزرگترین گونه‌های بازمانده‌ در جهان است. نابودی زیستگاه طبیعی آن باعث شده‌ است از بسیاری قسمت‌ها که سابقا قلمرو آن به حساب می‌رفت (بیشتر امریکای مرکزی)‌ ناپدید شود، اما خوشبختانه، این پرنده‌ی حیرت‌انگیز همچنان بقاء خود را حفظ کرده است.

عقاب فیلیپینی

پرنده‌ شکاری

عقاب فیلیپینی، که با عنوان عقاب میمون‌خوار نیز شناخته می‌شود، از لحاظ طول و سطح بال بزرگترین عقاب جهان به حساب می‌آید. اعلام شده است که عقاب فیلیپینی یکی از نادرترین و نیرومندترین پرندگان جهان است. این پرنده به شدت در خطر انقراض است، بیشتر به خاطر کمبود گسترده‌ی زیستگاه به خاطر جنگل‌‌زدایی‌های صورت گرفته. خوشبختانه، دولت فیلیپین تلاش‌هایی در راستای نجات این گونه انجام داده است به نحوی که امروزه کشتن یک عقاب فیلیپینی تا ۱۲ سال زندانی دارد.

 عقاب جنگی

پرنده‌ شکاری

عقاب جنگی که در زیستگاه‌های باز و نیمه باز حوالی ساهارا در افریقا یافت می‌شود، عقاب بسیار بزرگی است با طولی به اندازه‌ی ۹۶ سانتیمتر، وزنی برابر با ۶.۲ کیلوگرم و گستره‌ی بالی تا حدود ۲۶۰ سانتیمتر. عقاب جنگی که از هر چیزی از پرندگان دیگر گرفته تا مارمولک‌ها و حتی مارهای بزرگ و خطرناکی مانند مامبای سیاه تغذیه می‌کند، یکی از نیرومندترین شکارچیان پرندگان است.

 عقاب دریایی استلر

پرنده‌ شکاری

عقاب دریایی استلر پرنده‌ شکاری بزرگی در نواحی ساحلی شمال شرقی آسیا است. این پرنده، که از مشخصه‌های آن داشتن منقار بسیار بزرگ زرد رنگ است، بیشتر از ماهی‌ها و پرندگان آبی تغذیه می‌کند؛ طعمه‌ی مورد علاقه‌ی آن سالمون و قزل‌‌ آلا است. به طور متوسط، این پرنده سنگین‌ترین عقاب جهان است و بعضی از گونه‌های آن وزنی بیش از ۹ کیلوگرم دارند.

 عقاب دریایی دم سفید

پرنده‌ شکاری

عقاب دم سفید که با نام‌های متعددی مانند عقاب دریایی، عقاب دریایی خاکستری و… نیز شناخته می‌شود پرنده‌ شکاری بسیار بزرگی است، اندازه‌ی طول آن تا ۹۴ سانتیمتر می‌رسد و طول گستره‌ی بال‌هایش بالغ بر ۲.۴۵ متر است. عقاب دم سفید، که یک شکارچی کارکشته و همچنین لاشه‌خواری فرصت طلب است، خویشاوند نزدیک عقاب سر سفید به شمار می‌رود و نقش بوم‌شناختی آن در اوراسیا مشابه نقش بوم‌شناختی عقاب سرسفید در امریکای شمالی است.

عقاب ورُو

پرنده‌ شکاری

عقاب ورو که بومی مناطق تپه‌ای و کوهستانی افریقا، شبه جزیره‌ی عربستان، و جنوب خاورمیانه است، عقاب بسیار بزرگی است. اندازه‌ی آن تا ۹۶ سانتیمتر می‌رسد پ جنس ماده‌ی آنها می‌تواند تا ۷ کیلوگرم وزن داشته باشد. این پرنده یکی از ماهرترین شکارچیان جهان است، که در طول تاریخ همواره از طعمه‌ی مورد علاقه‌ی خود یعنی خرگوش کوهی صخره تغذیه کرده‌ است.

 عقاب ماهی‌ خوار افریقایی

پرنده‌ شکاری

عقاب ماهی خوار افریقایی، که در سرتاسر صحرای ساهارا در افریقا و در نزدیکی بسترهای آب‌های باز که منبع غذایی غنی برای آنها به شمار می‌رود یافت می‌شود، شکارچی بزرگی است که ظاهرش شبیه عقاب سر سفید است. در این گونه ماده‌ها به طرز چشمگیری از نرها بزرگ‌تر هستند (وزن‌شان تا ۳.۵ کیلوگرم و طول بال‌های‌شان به ۲.۴ متر می‌رسد). عقاب ماهی‌ خوار افریقایی که یکی از رایج‌ترین گونه‌های عقاب افریقایی است پرنده‌ی ملی زیمبابوه، زامبیا و سودان جنوبی به شمار می‌رود.

عقاب سینه سفید دریایی

پرنده‌ شکاری

عقاب سینه سفید دریایی، که با نام عقاب شکم سفید دریایی هم شناخته می‌شود پرنده‌ی شکاری روزانه‌ی بزرگی است که بومی هند و سریلانکا تا جنوب شرقی استرالیا است. عقاب سینه سفید دریایی، که در سواحل و آبراهه‌های اصلی یافت می‌شود نزدیک آب تولید مثل و شکار می‌کند. ماهی تقریبا نیمی از رژیم غذایی او را تشکیل می‌دهد، اما این پرنده یک لاشه‌خوار فرصت طلب نیز هست. این عقاب می‌تواند تا ۹۰ سانتیمتر طول داشته باشد، گستره‌ی بال‌هایش ۲.۲ متر و وزنش تا ۴.۵ کیلوگرم باشد.

 عقاب دریایی پالاس

پرنده‌ شکاری

عقاب دریایی پالاس، یک عقاب دریایی قهوه‌ای رنگ بزرگ بومی آسیای مرکزی است. این پرنده تا ۸۴ سانتیمتر طول دارد و گستره‌ی بال‌های آن تا ۲۱۵ سانتیمتر می‌رسد. عقاب دریایی پالاس، با رژیم غذایی که بیشتر متشکل از ماهی آب‌های شیرین است، مسلما در بین تمام پرنده‌های شکاری بیشترین وزن را می‌تواند بلند کند. طبق اسناد موجود این عقاب توانسته است ماهی به بزرگی دو برابر وزن خود را بگیرد، بلند و حمل کند!

مطلب مرتبط: ۷ حقیقت درباره جفت گیری گربه ها که واقعا جالب و جذاب است

عقاب سر سفید (عقاب گَر)

پرنده‌ شکاری

عقاب سر سفید که هم پرنده‌ی ملی و هم حیوان ملی ایالات متحده‌ی امریکا است، عقاب بزرگی است که در بیشتر قسمت‌های امریکای شمالی یافت می‌شود. عقاب سر سفید، شکارچی ماهی بی‌نظیر، به خاطر ساختن بزرگترین لانه‌های درختی ثبت شده در تاریخ گونه‌های مختلف حیوانی معروف است؛ لانه‌ای به عمق ۴ متر و عرض ۲.۵ متر! عموما گستره‌ی بال‌های آن بین ۱.۸ تا ۲.۳ متر است و وزن آن معمولا بین ۳ تا ۶.۳ کیلوگرم است.

ارسال یک نظر